EGZAMIN KOŃCOWY KURSU KWALIFIKOWANEGO PRACOWNIKA OCHRONY FIZYCZNEJ

dodano 21 listopada 2015, o godzinie 15:30

Wielce Szanowni Uczestnicy Kursu Kwalifikowanego Pracownika Ochrony Fizycznej!

Uprzejmie zawiadamiam, iż w dniu 27 listopada 2015 roku w godzinach 12.45-16.00  odbędzie się egzamin zawodowy kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej. Egzamin będzie przeprowadzony w budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Bankowej 10 w górnej sali gimnastycznej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Egzamin będzie się składał z dwóch części (teoretycznej i praktycznej).

Cześć teoretyczna:

1. wyszkolenie strzeleckie (obsługa broni, budowa i zasady działania broni palnej, zasady bezpiecznego posługiwania się bronią palną),
  2. prawne aspekty ochrony osób i mienia, taktyka wykonywania działań ochronnych, wybrane zagadnienia prawa karnego i postępowania karnego, prawa wykroczeń, wybrane zagadnienia prawa cywilnego i prawa pracy, etyka pracownika ochrony.

Część praktyczna:

1. wyszkolenie strzeleckie (obsługa broni),
  2. samoobrona, techniki interwencyjne

Serdecznie pozdrawiam i gorąco zachęcam do solidnego przygotowania się na egzamin