FOTORELACJA ZE SZKOLENIA KONTROLA RUCHU OSOBOWEGO

dodano 16 marca 2015, o godzinie 13:46

Meldunek Operacyjny z Kolejnego Szkolenia!

W dniu 21 lutego 2015 roku, na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Pyrzowice, odbyło się szkolenie specjalistyczne pt.: „Kontrola ruchu osobowego”. Szkolenie poprowadził Szef Ochrony MPL Pyrzowice – Pan Piotr Uchroński. W ramach szkolenia uczestnikom dane było zapoznać się z przepisami prawa lotniczego, regulującymi problematykę zapewniania bezpieczeństwa (safety) i porządku (security) na terenie portów lotniczych. Prowadzący przedstawił główne założenia kontroli bagażu i osób korzystających z transportu lotniczego. W ramach szkolenia słuchacze mieli okazję zapoznać się z założeniami taktycznymi kontroli osobistej oraz bagażu podróżnych. Mieli okazję także poznać założenia strategiczne budowy systemu ochrony bezpieczeństwa w portach lotniczych. Słuchacze mieli okazję poznać metody wykrywania materiałów wybuchowych oraz niebezpiecznych. Zwieńczeniem szkolenia była wycieczka po ternie portu lotniczego oraz pokaz systemu ratownictwa MPL Pyrzowice. Całość wysiłków dydaktycznych została udokumentowana w postaci zarówno zdjęć, jak i materiału filmowego.

Koordynator Projektu