RELACJA Z ZAJĘĆ PRAKTYCZNYCH KURSU PRZYGOTOWAWCZEGO DO KURSU INSTRUKTORA STRZELECTWA SPORTOWEGO

dodano 13 marca 2015, o godzinie 07:13

Meldunek Operacyjny ze Szkolenia Strzeleckiego

W dniu 7 i 8 marca 2015 roku, odbyły się inauguracyjne zajęcia strzeleckie w ramach projektu Nowa Jakość Edukacji-Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Ze względów bezpieczeństwa, zajęcia poprowadzono w podziale na dwie grupy kursantów: grupa ćwicząca zasady konserwacji i czyszczenia broni oraz grupa strzelecka. W ramach zajęć słuchacze zostali zapoznani z budową broni krótkiej (pistolety, rewolwery) oraz broni długiej (karabin, strzelba gładkolufowa, pistolet maszynowy). Słuchacze odbyli cały cykl szkolenia zapewniający zapoznanie się z budową poszczególnych jednostek broni, wykorzystywanych podczas zawodów sportowych oraz jako środki przymusu bezpośredniego, w stopniu umożliwiającym im samodzielne przeprowadzenie czyszczenia i konserwacji. Uczestnicy szkolenia poznali także zasady bezpieczeństwa na strzelnicy oraz organizacji prowadzenia strzelania. Zapoznani zostali także z podstawami balistyki. Dzięki szczególnej koincydencji zdarzeń, kursantom dane było także odświeżenie sobie wiedzy z zakresu podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz elementów surwiwalu.

Nieustający w Trosce i Zawsze Czuwający

Koordynator Projektu