STRATEGIE ZAPOBIEGANIA TERRORYSTYCZNYM ZAMACHOM BOMBOWYM

dodano 2 grudnia 2014, o godzinie 07:05

W dniach 29-30 listopada 2014 roku, odbył się pierwszy z cyklu 9 kursów krótkoterminowych pt.: „Strategie zapobiegania terrorystycznym zamachom bombowym”. Kurs poprowadził specjalista z zakresu pirotechniki i minerstwa Pan Grzegorz Cieślak z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. W trakcie szkolenia uczestnicy poznali zjawisko terroryzmu oraz działań terrorystycznych prowadzonych z użyciem materiałów wybuchowych. W ramach szkolenia przeprowadzono także ćwiczenia praktyczne z zakresu wstępnego rozpoznania pirotechnicznego pomieszczeń oraz obsługi urządzeń wykrywających materiały niebezpieczne.

[gallery_bank type=”images” format=”thumbnail” title=”false” desc=”false” responsive=”true” special_effect=”” animation_effect=”” album_title=”false” album_id=”3″]